Školní výlety na sto způsobů

Den, kdy vyráží děti se svými učiteli na školní výlet, či školu v přírodě, musí být jedinečný. Je to odměna za celoroční školní práci a všichni si z něj musí odnést nezapomenutelné zážitky. My se vám pokusíme v  tomto článku navrhnou několik konkrétních destinací, ve kterých by vaše děti mohly takovéto zážitky získat. Porovnáme nabízené programy, služby, zázemí a cenu a vybereme ty nejlepší.

park-fabula


Zážitkové zábavní parky

Rodinný zábavný park Fábula v Kamenici nad Lipou
Lokalita – rozhraní Kraje Vysočina a Jižních Čech
Z mnoha zábavných parků jsme vybrali Fábulu proto, že zde na jednom místě na děti čekají zábava a zážitky, interaktivní hry a vzdělávání, kreativní tvoření a získávání informací o našich tradicích a řemeslech, kulturní obohacení formou setkání se s divadlem, ale i široká nabídka volnočasových aktivit všeho druhu. Přestože je areál obsáhlý, co do nabídky aktivit i služeb, svojí rozlohou a principem programů zde panuje spíše rodinná atmosféra. Pedagogové se tedy nemusí bát davů dětí z jiných škol. Velkou výhodou je také rozvržení aktivit na venkovní i vnitřní, školní výlety vám tedy nepokazí nepřízeň počasí. Tradiční téma české pohádky je zde pojato originálně a moderně, což děti velice baví. Například úniková hra “Útěk ze žaláře“, či „dobrodružná cesta kouzelníka Kellyho“ v pohádkovém sklepení je toho důkazem. Kde jinde najdete toto vše na jednom místě? Proto doporučujeme vyjet na školní výlet do parku Fábula.

Skanzeny a lidová kultura

Hrad a skanzen Červený Újezd
Lokalita – Střední Čechy
Velkou zajímavostí tohoto hradu je to, že je soukromou stavbou z 21. století. Na své zahradě ho v letech 2001-2002 postavil sběratel Pavel Orn, aby měl mimo jiné kam umístit své sbírky starých předmětů denní potřeby. Uvnitř krásného hradu najdete kolem 4000 exponátů používaných na českém a slovenském venkově v období 17. až 20. století. V podhradí se nachází skanzen lidových staveb. Zajímavými stavbami jsou například zvonice, vinný sklípek, sušárna chmele či replika větrného mlýna. V okolních zahradách pak kvete nespočet zajímavých rostlin, tedy je zřejmé, že tento výlet bude pro vaše žáčky prospěšný ať už k rozšíření znalostí o přírodě, tak i historie života našich předků. Pro školní skupiny jsou připraveny i různé programy a hry. Můžeme doporučit.

Zoologické zahrady

Zámek a zoologická zahrada Lešná
Lokalita – Zlínský kraj
Krásných ZOO je v České republice opravdu mnoho. Zmíním například tu Jihlavskou nebo ZOO v Hluboké nad Vltavou. My vám ale jednoznačně doporučíme ZOO Lešná. Nádherný rozsáhlý areál vám nabízí k vidění stovky druhů zvířat ze všech kontinentů naší planety. Jako zajímavosti zmiňme například slony africké. Nebo pštrosy Emu, či klokany, k nimž mají návštěvníci přímý vstup do expozice. Dále pak například rejnoky, které si můžete v jejich expozici přímo pohladit a nakrmit je. Pro školní výlety pak zoo nabízí různě tematické exkurze a programy. Vaše třída si také může najmout průvodce, který se vám bude při prohlídce věnovat a obohatí děti o velkou spoustu zajímavostí jak o zvířatech samotných, tak i o zákulisí jejich života v zoologické zahradě. Zámek a botanická zahrada jsou samozřejmě dalšími lákadly mnoha a mnoha návštěvníků této překrásné ZOO.

Pokud jsme vás nějakým tipem na školní výlet inspirovali, jsme rádi a přejeme vám, ať si ho opravdu užijete!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

14 − 14 =