Pokud jste si vyrobili barevné písky, pohledejte ještě doma velký podnos s vyšším okrajem nebo rám. Poslouží vám jako pískovnice na kreslení obrázků do písku. Tato netradiční forma výtvarného projevu děti velmi baví. Kreslení v písku rozvíjí jemnou motoriku, grafomotoriku, jemnocit, stimuluje fantazii a v neposlední řadě působí také terapeuticky.
Tento rám na obraz z řetězce Ikea byl nevyužitý, slouží nyní tedy celkem dobře jako domácí pískovnička. Vzhledem k tomu, že je ale se sklem, je potřeba dítě hlídat! Velkým plusem je ale velkorysost plochy. Úplně nejlépe vám však poslouží nějaký velký tác, s kterým lze snadno manipulovat. S tácem lze hýbat ze strany na stranu a tak snadněji rozprostřít písek po celé ploše. K rovnoměrnému rozprostření písku poslouží také rolička od papírových utěrek.
Obarvený písek pro činčily (návod zde) :-) je jemný a pro ruce velmi příjemný.
Do písku lze malovat různými nástroji. Zkuste s dětmi, jakou stopu zanechává špejle, tenký a široký štětec či třeba malé hrábě na venkovní písek.
V písku můžete také obtiskávat nejrůznější předměty, třeba právě roličky.
S nejmenšími dětmi tak lze např. trénovat větší – menší – nejmenší apod.
S roličkou a štětcem vytvoříte krásné kroužky …
… z nichž můžete udělat déšť padající do kaluže.
Nejlepší nástrojem pro kreslení do písku jsou samozřejmě prsty. Míchejte, prolínejte barvy mezi sebou.
Kresby vybarvujte dalšími barvami písku … hrajte si :-)
Kresba v písku – domeček se sluníčkem:
Kytička:
Motýl:
Vybarvování ploch pískem, „solení“, je skvělé pro trénink jemných pohybů rukou, uchopování a manipulaci s drobnými předměty.
Ať už se vám návody líbí či nelíbí, komentujte, sdílejte své tipy a poznatky, ptejte se … ať to v komentářích pod články tady na webu trochu víc žije. Díky :-)