Podzimní lucernička z listů – návod

Vyrobte si krásnou dekoraci na podzimní večery. Doma vyrobené lucerničky ze sklenic od zavařenin a opadaného listí stromů vám zpříjemní stále se zkracující dny. Jak na to? Pojďte se podívat na návod.

podzimní lucernička návod

Co budete na výrobu podzimních lucerniček potřebovat?

Materiál:

  • sklenice
  • spadané podzimní listy – co nejpestřejší škálu barev a tvarů
  • čajové svíčky

Pomůcky:

  • tavná pistole
  • nebo Herkules a plochý štětec
  • zápalky

Postup:

Na výběr máte dvě možnosti. Buď můžete lepit listy tavnou pistolí nebo lepidlem Herkules – podobně  jako ubrouskovou techniku (decoupage). V obou případech nalepte listy z vnější strany sklenice a nelepte je kvůli bezpečnosti výš, než je horní okraj sklenice. S tavnou pistolí je práce snadnější a rychlejší.

jak vyrobit podzimní lucerny z listů

Pokud však zvolíte možnost lepení Herkulesem, dejte si listy na jeden den vylisovat. Ztratí část vlhkosti a lépe přilnou ke sklenici. Nenechávejte je však lisovat déle, při lepení na sklenici by se drolily a lámaly.

Sklenici potřete za pomocí štětce celou lepidlem a jednotlivé listy na ni nalepte. Přetřete je vrstvou lepidla také z přední strany. Výrobek nechte dva dny zaschnout. Po zaschnutí bude mít sklo mléčné zabarvení.

podzimní svícen z listů

Podzimní lucerna s listy nalepenými tavnou pistolí:

jak vyrobit podzimní lampičku z listů

Nejkrásnější jsou lucerničky samozřejmě rozvícené :-) Ozdobit je můžete ještě mašličkou z lýka nebo je převažte režným provázkem.

podzimní lampičky ze zavařovacích sklenic

Tip: Inspirujte se i dalšími nápady. Podívejte se třeba jak vyrobit věnec ze šípků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

three × 3 =